Filmowa wiosna z BNP Paribas Idę do kina | Idę do kina

Filmowa wiosna z BNP Paribas Idę do kina

20
kwietnia

W wiosennym repertuarze BNP Paribas Idę do kina wyjątkowe premiery kinowe, których nie można przegapić. Na początek rozpędzony „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”, który tylko w ostatni weekend stał się najpopularniejszą filmową adaptacją gry komputerowej w historii amerykańskich kin i jednym z najpopularniejszych filmów 2022 roku. Kosmiczny jeż Sonic powraca w kolejnej odsłonie komedii przygodowej, zrealizowanej w oparciu o kultową serię gier wideo. Niebieska kulka superenergii, jak sam o sobie mówi, zarazem słodziak i biegacz nad biegaczami, trafia na planetę Ziemia, gdzie czeka na niego wiele perypetii. Mając za sprzymierzeńca policjanta Toma Wachowskiego, musi stawić czoła czarnemu bohaterowi Doktorowi Robotnikowi - w obsadzie Jim Carrey, który tą rolą zapowiada zakończenie swojej aktorskiej kariery. Czy bohaterskiemu jeżowi uda się powstrzymać geniusza zła przed planem przejęcia władzy nad światem?

Fani Harrego Pottera ucieszą się z powrotu znanej i lubianej serii filmowej „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”, osadzonej tym razem w świecie Hogwartu, mateczniku Harrego Pottera. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Dlatego staje na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. To aktualnie najpopulajniejszy film w polskich kinach.

Na najmłodszych widzów czeka wyjątkowy zając ratujący Wielkanoc! „Zając Max: Misja Pisanka”, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej,  to druga część komediowo-przygodowej opowieści dla całej rodziny o futerkowych bohaterach, pisankach i wielkanocnej magii, która udowadnia, że przyjaźń ma wielką moc, a lisa nie należy osądzać po jego kicie.

Ostatnia propozycja - dla grup zorganizowanych - to wyjątkowa wersja klasycznej opowieści o Romeo i Julii wpleciona w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w 1968 r. w Polsce. „Marzec ‘68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o konflikcie społecznym i politycznym, zapoczątkowanym przez demonstracje studenckie przeciwko bezprawnemu usunięciu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”. Rodziny protestującej Hani (Vanessa Aleksander) i Janka (Ignacy Liss) znalazły się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, zawalczą o swoje uczucia. Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los?

Sprawdź repertuar na www.idedokina.pl/repertuar

Pozostałe aktualności