Idę do kina w swoim mieście! | Idę do kina

Idę do kina w swoim mieście!

5
stycznia

W poniedziałek 8 stycznia 2024 r. Profesjonalne Kino Objazdowe ponownie wyrusza w Polskę pod hasłem IDĘ DO KINA!

Filmowe wieczory w karnawałowym nastroju to okazja do obejrzenia najnowszych premier 2024 roku w swoim mieście. Wspólne wyjście do kina z rodziną i przyjaciółmi to idealny pomysł na rozpoczęcie nowego roku. Przez cały styczeń w wybranych miastach, w których nie ma kin, na wielkim ekranie pojawią się największe hity kinowe.

W repertuarze m.in.: nowa ekranizacja powieści Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. W najbardziej spektakularnym polskim filmie familijnym w historii występują m.in. Tomasz Kot wcielający się w postać Ambrożego Kleksa oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. W rolę tajemniczego Doktora wcielił się sam Piotr Fronczewski znany wszystkim z oryginalnej serii. Dla najmłodszych widzów familijny megahit „Wyfrunięci- wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny i marzeniach o przygodzie. Nowa animacja ze studia Illumination – twórców słynnych „Minionków” opowie nam historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż do ciepłych krajów. Na wieczorne seanse Profesjonalne Kino Objazdowe zaprasza na film „Fuks 2 – kontynuację kultowej komedii gangsterskiej  z 1999 roku. W filmie wystąpił ponownie Maciej Stuhr a w roli jego syna, który idzie w ślady ojca Maciej Musiał. Na ekranie pojawią się także: Janusz Gajos, Cezary Pazury, Sonia Bohosiewicz, Paulina Gałązka i Katarzyna Sawczuk. Gwiazdorska obsada, zwroty akcji, piękne kobiety i emocjonująca fabuła gwarantowane.

Więcej informacji na www.idedokina.pl/repertuar 

Wielokrotnie nagradzana akcja IDĘ DO KINA obejmie w styczniu prawie 20 miejscowości, w których na co dzień nie ma kina. Odwiedzimy m.in.: Rożan, Golub-Dobrzyń, Orneta, Malbork, Bartoszyce, Lidzbark, Brodnica, Wąbrzeźno, Kłodawa, Zbąszynek, Mirsk, Jawor, Lubsko, Wolsztyn, Grodzisk Wielkopolski, Syców, Sędziszów, Staszów, Pińczów. W każdej miejscowości na jeden dzień otworzymy nowoczesną salę kinową, w której przy użyciu profesjonalnego sprzętu projekcyjnego, zapewniającego najwyższą jakość obrazu i dźwięku, zostaną wyświetlone najnowsze filmowe premiery. Nie zabraknie oczywiście pysznego popcornu i napojów Coca-Cola.

Sprawdź, kiedy odwiedzimy Twoje miasto. Więcej na www.idedokina.pl/trasa_kina  

 

Ceny biletów: normalne 20 zł, ulgowe 18 zł, grupowe 16 zł

Bilety do kupienia na stronie www.idedokina.pl 

Polub nas na Facebooku @Idę do kina

Organizator: Outdoor Cinema

Partner barku kinowego: Coca-Cola 

 

Wszystko zaczęło się od kina objazdowego

Czy wiecie, że słynni bracia Warner, pochodzący z Mazowsza, późniejsi założyciele filmowego imperium Warner Bros., sprzedali rodzinny majątek i zainwestowali w projektor filmowy? Ich przygoda z przemysłem filmowym rozpoczęła się właśnie od kina objazdowego, z którym odwiedzali oddalone od cywilizacji amerykańskie miasteczka górnicze. Podobnie było w Polsce - to właśnie wędrowne kinematografy, jeżdżące po naszym kraju i wyświetlające filmy w różnych miejscowościach, dały początek i impuls do rozwoju całego przemysłu kinematograficznego. Od wielu lat Outdoor Cinema kultywuje tę tradycję, zapewniając dostęp do profesjonalnych pokazów filmowych mieszkańcom małych miejscowości, w których nie ma kina.

Pozostałe aktualności